Zamiast kwiatów... Strefa Młodej Pary

   Od wielu lat Młoda Para obdarowywana jest po ślubie wiązankami kwiatów. Zwyczaj piękny i miły często jest obecnie zastępowany innymi „gadżetami”. Kwiaty stały się passe? Niekoniecznie. Nowożeńcy jednak stali się bardziej praktyczni. Ile par tyle pomysłów. Jedni wolą w tym dniu zapoczątkować swoją wspólna kolekcję płyt, inni proszą o książki, kupony lotto, butelkę dobrego wina, składkowe karnety, bony czy vouchery na masaże, zabiegi pielęgnacyjne albo upiększające, skoki spadochronowe, bungee czy nawet na siłownię. Inni chcą wspomagać schroniska dla zwierząt zbierając karmę albo domy dziecka – tu królują zabawki lub przybory szkolne. Jest też pomysł skarbonki, do której przeznaczone na kwiaty pieniądze zostają przekazane na leczenie czy rehabilitację znajomych lub nieznajomych, którzy ulegli wypadkowi, potrzebują leczenia nieobjętego refundacją służby zdrowia. Zbiórki na pomoc fundacjom ratującym konie przeznaczone na rzeź, małe zwierzęta, których nikt nie zauważa- choćby króliki. Spotkałam się też z pomocą dla rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji ekonomicznej z uwagi na chorobę, pożar, utratę pracy. Lista niewyczerpana…

Pomoc charytatywna to jeden z najlepszych pomysłów. Warto chyba tego radosnego dnia dać komuś cząstkę siebie. Już niejeden autorytet moralny przypominał, że dając otrzymujesz więcej od życia. Bezinteresowne obdarowywanie daje większą radość niż cokolwiek innego. Stajemy się lepsi i mądrzejsi.

Zbliża się okres świąteczny, kiedy wiele osób przyłącza się do akcji „Szlachetna paczka”. Mało kto wie, że ta Fundacja prowadzi projekt, w który zaangażowanych jest wiele znanych osób. Projekt Akademia Przyszłości, który mogą wesprzeć nowożeńcy jest mało znany, a warto się nim zainteresować.
 
http://www.szlachetnapaczka.pl/klub-filantropa/komu-pomaga-akademia

Polecam Waszej uwadze ten pomysł. Co trzeba zrobić? Wejść na stronę i tam znajdziecie dokładne informacje, instrukcje i kontakt. Zobaczyć możecie kto i jak pomaga i jakie są tego efekty.

https://akademiaprzyszlosci.org.pl/strefa-mlodej-pary
Dzielenie się miłością jest najpiękniejszym darem jaki możecie dać od siebie innym.